Trocha historie

Založení skupiny se datuje do roku 1971, čímž se DUEL řadí k nejstarším fungujícím šermířským skupinám v ČR i na Slovensku. Po více než 40 letech nepřetržitého působení skupiny, nejen na území ČR, vystupují v současných programových blocích mimo jiné už i potomci zakládajících členů souboru.

Mnohaleté zkušenosti v oboru se zúročují tím, že jsme schopni nabídnout velice širokou paletu produktů z prostředí kulturních akcí. Od jejich pořádání, přes pomoc s výběrem účinkujících a technické zajištění akce (světla i zvuk), až po samotnou realizaci jednotlivých představení - včetně těch vytvořených na objednávku zadavatele. Jsme také schopni zajistit přepravu koní i osob.

K tomuto výčtu lze připočíst i Studio orientálního tance MAYA.

Od roku 1995 je skupina DUEL právoplatným členem SPOLEČNOSTI 1645 - organizace sdružující spřátelené šermířské, ale i jiné historizující soubory z Brna a nejširšího okolí.

 

Duel_logo z roku 1985

DUEL a dosavadní spolupráce s renomovanými divadelními soubory
choreografie, herecká výuka šermu, vlastní šermířské akce a kaskadérské výkony.

Domácí tvorba:
Markéta Lazarová (Divadlo Husa na provázku), Tři mušketýři (Městské divadlo Brno), Vše o ženách (Divadlo Opava),

Jan Hus, Saténový střevíček, Udatný Kasián, Večer Tříkrálový, Marie Stuartovna, Král Lear, Tomáš Becket, Merlin, Král Jan, Matka Kuráž, Jak se vám líbí, Prodaná nevěsta, Královna Margot, Antonius a Kleopatra, Coppélie z Montmartru, Broučci, Richard III., Con amore, Nemrtvý, Cyrano z Bergeraku, Romeo a Julie (vše Národní divadlo Brno). Don Juan (Městské divadlo Brno)

 

 

Zahraniční produkce:
Die Vier Musketiere, Schwarze Pest und gelbes Elend, Digedags in Ritter Runkels grosse Stunde (vše Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen).

 

DUEL a dosavadní spolupráce s TV a filmovými produkcemi
choreografie šermířských akcí, herecká a komparsní výuka šermu, vlastní šermířské a kaskadérské výkony.

Domácí tvorba:
Oldřich a Božena, Manželský pětiboj, Dva z jednoho města, Černá Fortuna, Zbabělec, Posel, Detektiv Martin Tomsa, Kurýr, Četnické humoresky, Z pekla štěstí I. a II., Princezna ze mlejna II., Pátek - čas motýlů

Zahraniční produkce:
Dobrý král - (GB), Johanka z Arku - (CND), Mlhy nad Avalonem - (I+F), Bathory - (SK+CZ+HUN+GB),
Borgia(F+D+ČR)Dina-SkamerensDather(DEN)TreeMusketeersIII(BBC)Emperor(B),KnightfalI1.sesons(USA),Britania(UK),KnightfaII2.seasons(USA),MariaTheresia II.serie(CZ+SK+A+HUN,)