Rok 2008

 

Brno (2.2.2008), Ples
Pro kratochvíli hostů jsme předvedli souboj na kordy z doby Ludvíka XIV.

Dolní Kounice (3.5.2008), Svatogothardské vinařské slavnosti
Přehlídka a degustace vín, ukázka historických řemesel a výrobků spojených s vinařstvím. Odehráli jsme představení o víně a podíleli se na technickém zajištění akce (stavba jeviště).

Slaný (16. - 18.5.2008), Městské slavnosti
10. ročník Husitských slavností, v rámci kterých jsme v hlavní den oslav odehráli představení Paroháč a ve večerních hodinách účinkovali v programu arkebuzírského regimentu Corneta Moravia. Po celý průběh oslav jsme se účastnili dobrovodných akcí, dobového života i slavnostních pochodů. Více informací zde.

Chomutov (30. - 31.5.2008), Kulturní akce "Piráti na Kamencovém jezeře"
Společně s ostatními členy arkebuzírského regimentu Corneta Moravia jsme se zúčastnili hlavího programu, vystupujíce jako piráti. Úžasnou přírodní scenérii Kamencového jezera umocňoval mobiliář dodaný pořadatelem. Divákům se naskytl fascinující pohled na každodení pirátský život, jakož i na střety se špaňelskými vojáky. Bitevní ukázky se odehrávali na souši i na vodě. A to nejen na lodích. Kromě šermířských dovedností jsme divákům předvedli i naše kaskadérské umění. Více informací zde.

Kroměříž (7.6.2008), Městské slavnosti
V zámeckých zahradách i v zámku samotném probíhaly oslavy 10. výročí zapsání na seznam UNESCO. Odehráli jsme představení Paroháč a v odpoledních hodinách jsme vystoupili společně s ostatními členy arkebuzírského regimentu Corneta Moravia. Taktéž jsme se zúčastnili doprovodných akcí i slavnostních pochodů. Více informací zde.

Jindřichův Hradec (13. - 15.6.2008), Městské slavnosti
V rámci oslav 715. výročí založení města jsme odehráli Paroháče a s arkebuzírským regimentem Corneta Moravia jsme diváky pobavili společným programem. Kromě toho jsme se účastnili všech doprovodných akcí a slavnostních pochodů.

Delitzsch - Německo (28. - 29.6.2008), Historické městské slavnosti
Připomínka událostí z období Třicetileté války. Velkolepý doprovodný program, slavnostní průvod a bitevní ukázka. Akce jsme se zúčastnili společně s jednotkou arkebuzírů Corneta Moravia.

Malijai - Francie (11. - 13.7.2008), Městské slavnosti, bitevní ukázky
Akce s mezinárodní účastí připomíná období napoleonských válek, kdy se zde v roce 1815 ubytoval císař Napoleon na místním zámku. Se svými jednotkami jsme se zúčastnili vzpomínkových akcí, dobového ležení i bitevních ukázek.

Moravské Budějovice (9.8.2008), Městské slavnosti
Společně s regimentem Corneta Moravia jsme se zúčastnili doprovodných akcí i slavnostního pochodu. Fotogalerie zde.

Brno (15. - 17.8.2008), Městské slavnosti
Každoroční připomínka úspěšné obrany města proti švédským vojskům z roku 1645. Odehráli jsme šermířské představení Inspekce, zúčastnili se dobového ležení i bitevní ukázky. Dále jsme se podíleli na organizaci celé akce.

Předkláštěří (23.8.2008), Benefice na podporu vyhořelého ranče Loučka
V srpnu 2008 postihlo Ranč Loučka neštěstí v podobě ohnivých jazyků, které spolykaly téměř vše, co majitelé vybudovali pro své miláčky - koně. Když už jsme nemohli pomoci při odklízení trosek, rádi jsme se zúčastnili benefičního večera, jehož cílem byla sbírka na pomoc majitelům a jeich koním. Odehráli jsme šermířské představení a společně s tanečnicemi SOT MAYA předvedli dovednost s ohněm. Fotogalerie zde, Více informací zde.

Rajhrad u Brna (22. - 24.8.2008), Městské slavnosti, bitevní ukázka
Připomínka událostí z roku 1645, kdy bylo Brno obléháno švédskými vojsky. Společně s regimentem Corneta Moravia jsme se zúčastnili doprovodných akcí, slavnostního pochodu i bitevní ukázky.

Dolní Kounice (6.9.2008), Městské slavnosti
Připomínka udělení městských práv obci. Odehráli jsme dvě šermířská představení, přičemž komponovaný pořad Lament měl právě zde premiéru. Také jsme účinkovali v jezdeckém rytířském turnaji. V neposlední řadě jsme se podíleli na technickém zajištění akce (světla, zvuk, stavba jeviště).

Oslavany (13.9.2008), Městské historické slavnosti
Historické slavnosti města proběhly v kulise místního zámku. Návštěvníkům jsme zahráli představení o Králi a šaškovi, pro nejmenší jsme připravili soutěže s rytířskou tématikou a v zámecké zahradě jsme přichystali dva turnaje na koních, přičemž ten večerní byl obohacen o ohňové efekty.

Groenlo - Nizozemí (17. - 19.10.2008), Městské slavnosti Slag om Grolle, bitevní ukázky
Velkolepá rekonstrukce bitvy z roku 1627. Jde o epizodu z tzv. osmdesátileté války (1568 - 1648), kdy se Holanďané bouřili proti španělské okupační nadvládě. Během tří dnů se odehrály tři bitevní ukázky, každá za účasti cca 800 účinkujících ze všech koutů evropy. Zajímavostí zůstává, že pořadatelé vždy za pomocí buldozerů obrovské bitevní pole změnili k nepoznání, tudíž každá z bitevních ukázek probíhla "na jiném místě". Společně se členy Corneta Moravia jsme se zúčastnili nejen rekonstrukcí bitev, ale i masivního dobového programu a bezpočtu slavnostních pochodů. Více informací zde.

Tvarožná (29.11.2008), Dobové ležení a bitevní ukázka
Velká rekonstrukce Bitvy tří císařů za účasti bezmála 1000 účinkujících ze všech koutů Evropy. Akce jsme se zúčastnili se svými jednotkami.

 

Další sezony: 2010, 2009, 2007